Uluslararası Ticaret Hukuku Sertifika Programı UC Irvine

Dil Okulu Başvuru Formu

Dil okulu başvuru formu ALES Yurtdışı Eğitim Danışmanlık aracılığı ile eğitim almak isteyen öğrenciler tarafından doldurulur. Başvuru formunu doldurduktan sonra aşağıdaki belgeleri danışmanınıza en kısa zamanda iletmelisiniz.

Her hangi sorunuz varsa danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz.

Depozito için Banka Hesap Numaramız;

  • HESAP ADI: ALES DANIŞMANLIK
  • BANKA: YAPI KREDİ BANKASI, ATRİUM ŞUBESİ
  • TL: TR19 0006 7010 0000 0091 4198 31

* Doldurulması zorunlu alan.

KİŞİSEL BİLGİLER
Soyadı  *
Adı  *
Cinsiyeti Erkek    Kadın *
Doğum tarihi  *
Adres  *
Şehir  *
Ülke  *
Telefon  *
Gsm  *
E-posta  *
Uyruğunuz  *
Ana Diliniz  *
Meslek  *
Pasaport No  *
Vize Tipi  *
Acil durumlarda iletişime geçilecek kişinin adı, soyadi, telefon numarası, e-posta adresi
 *
Bizi nereden duydunuz?  *
KAYIT OLUNAN KURS BİLGİLERİ
Bildiğiniz yabancı diller / seviyeleri
/  *
/
/
/
Okul Adı  *
Kurs Tipi  *
Ülke  *
Şehir  *
Başlangıç Tarihi  *
Bitiş Tarihi  *
Süre (Hafta Sayısı)  *
SAĞLIK BİLGİLERİ
Alerjik, kronik veya fiziksel bir rahatsızlığınız varsa açıklayınız
KONAKLAMA BİLGİLERİ
Kayıt yaptırdığınız okulun konaklama ayarlamasını istiyor musunuz?
Evet    Hayır *
Konaklama tipini ve oda tipini seçin
/ /  *
Sigara kullanıyor musunuz?
Evet    Hayır *
Özel talepleriniz varsa açıklayın
Varış Tarihi  *
Ayrılış Tarihi  *
SİGORTA BİLGİLERİ
ALES sağlık sigortasını yaptırmak ister misiniz?
Evet    Hayır *
SEYAHAT VE TRANSFER
Kayıt yaptırmak istediğiniz okulun havalimanı ve transfer servisinden yararlanmak istiyor musunuz?
Evet    Hayır *
Uçak biletinizin ALES tarafından ayarlanmasını ister misiniz?
Evet    Hayır *
FİNANS
Ücretler kurs başlama tarihinden önce ödenir ve başvuruda istenildiği gibi ödeyeceğim. En az  * param olduğunu beyan ediyorum. Acil durumlarda gittiğim ülkeye para transferi yaptırabileceğimi kabul ediyorum.
Masraflarım şu şekillerden biriyle sağlanmaktadır :   Kendim  Ailem  Sponsor  Burs  *
ÖZEL TALEP
Belirtmek istediğiniz özel bir talebiniz varsa lütfen belirtin.
ONAY

1. Başvuru: Lütfen okul başvuru formunu eksiksiz doldurup ALES tarafından size söylenen başvuru ücretini – Başvuru Ücreti: Okul fiyat listesinde yazan kayıt tarihinde geçerli olan; okul iadesiz başvuru ücreti, konaklama ayarlanması ücretidir . Başvuru ücreti genelde okul tarafından istenilen depozitolarıda kapsar, ALES okul fiyat listesinde yazılı fiyatlara ekstra ücret eklemez ve talep etmez. – Başvuru formu: Her okulun kendi adına yazılı başvuru formları bulunur. Okul ve öğrenci arasında kontrat yerine geçer ve her okulun başvuru formlarında yazan kurallar ve şartlar geçerlidir.

2. Başvuru tarihleri: Bütün programlar için başvurular kursun başlangıç tarihinden en az 1 ay önce yapılmalıdır. Kurs kontenjanları önceden dolabileceği için erken başvuru yapılmasını öneririz.

3. Geç başvurular: Kurs başvuruları ders başlangıç tarihinden 30 gün evvel yapılmazsa okul tarafından kurye ücreti talep edilir. Genelde $50 kadardır.

4. Kurs konfirmeleri ve son ödeme tarihi: Başvuru formu ve ücretler elimize geçtiği tarihten itibaren bir gün içerisinde kurs kaydınızla ilgili bilgi ve konfirme mektubu elinize ulaşır. Tüm diğer ücretler işlemler tamamlandıktan sonra, başlangıç tarihinden en geç 15 gün önce ödenmelidir. Ayrıntılı bilgi için ALES danışmanımızla görüşünüz.

5. Kurs dökümanları: Kabul mektubunuz ile okula geldiğinizde elinize geçecek olan öğrenci rehber kitapçığında okul, ev, ev sahibi, ülke, gezi planları, havaalanı transferleri ve sağlık sigortasıyla ilgili, tüm detayları bulabilirsiniz.

6. Minimum yaş sınırı: Kurslar ve konaklamalar için yaş sınırlamaları her okul ve kurs için okul broşürlerinde belirtilmiştir. 18 yaşından küçük öğrencilerin velileri başvuru formunu imzalamalıdırlar.

7. Kurs başlama tarihleri ve süreleri: Her kursun bilgileri broşürlerde bulunmaktadır. Ayrıntılı bilgiyi ALES danışmanımızla görüşünüz. Normalde varışlar kurs başlangıç tarihinden 1 gün önce yapılır.

8. Konaklama: Her okulun konaklama bilgilerini danışmanımızdan öğrenebilir ve okul bilgilerinde bulabilirsiniz. Öğrenciler isterlerse kendi konaklamalarını ayarlamakta serbesttirler.

9. Havaalanı transferleri: Havaalanı transferleri ayarlanması isteğinize bağlıdır. Okul temsilcisi tarafından havalimanından özel taksi ile, yada size önereceğimiz ulaşım araçlarını kullanabilirsiniz. Danışmanımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

10. Ulaşım: Kusun verildiği ülkeye ulaşım şekli öğrencinin isteğine bağlıdır. Kayıt yapılan öğrencilerin uçak biletleri için rezervasyonları ALES danışmanları yaptırırlar ve bu biletleri ekstra ücret ödemeden ALES’den temin edebilirsiniz.

11. Vize: Vizeye başvurmanız gerekiyorsa, formlarla beraber size vize bilgileri gönderilir. Vize almak için öğrencinin kendisi ile ilgili konsolosluğa veya elçiliğe bu formları ulaştırması gerekir. Vize ile ilgili harcamalar öğenciye aittir. ALES vize işlemleri için gerekli belgeleri okuldan edinmekle sorumludur, bunun için ekstra bir ücret talep edilmez.

12. İptal: İptal tanımı Türkiyeden ayrılmadan evvel yaptığınız tüm iptaller için geçerlidir. Kurs başlangıcından 30 gün öncesinde veya içerisinde yapılan iptallerde ALES’e ödenen başvuru ücreti iade edilmez. İptaller yazılı olmalıdır.

13. Kursun terki: Kayıt yaptırdığınız kursa başladıktan sonra iptal ettirmeniz halinde her okulun iptal prosedürü geçerlidir. ALES danışmanımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz..

14. Kurs uzatmaları: Okula yada ALES danışmanlarına 7-15 gün öncesinde bildirmek kaydıyla uzatabilmeniz mümkündür. Eklenen kursların ücretleri okullara ödenebilir.

15. Mücbir sebep: Bu öğrencilerle ALES arasındaki kontratta temel şarttır. Bu şarta göre ne ALES nede temsilcisi olduğu okullar her hangi bir işçi anlaşmazlığı veya kontrollerin dışındaki sebeplerle yerine getirilemeyen kontrat şartlarından sorumlu değildir.

16. Kurs programları: Tüm okulların broşürlerinde yazan ve kayıtların yapıldığı programlar geçerlidir. Programların verilmemesi yada iptal edilmesi ALES sorumluluğunda değildir.

17. Kural ve düzenlemeler: Tüm öğrenciler okulların kural ve düzenlemelerine tabidir.

18. Kurs sertifikaları: Devam şartlarını sağlayan ve kursu tamamlayan öğrenciler gittikleri okuldan sertifika almaya hak kazanır. ALES’in sertifika vermeye yetkisi yoktur.

19. Tatiller: Milli tarihlerde ve okul dönem tatillerinde öğrenci okula devam etmez. Konaklama ücretleri tatiller süresince fiyatlara dahil edilmemiş olabilir. Bu tarihler hakkında bilgileri okullardan ve ALES danışmanından öğrenebilirsiniz..

20. Katılım olmazsa: Program başladıktan 4 gün içerisinde ülkeye girmezseniz kursunuz iptal edilir, ücretlerin iadesi konusunda okulların iade prosedürü geçerlidir.

21. Sağlık sigortası: Okulların yada kendinizin Türkiye’den ayarlayabileceğiniz sağlık sigortaları bulunmaktadır. Okullara kayıt süresince öğrencilerin sağlık sigortalarına sahip olması istenilir. Sağlık sigortası işlemleri okullara başvuru esnasında yapılmalıdır aksi takdirde ALES sorumlu değildir.

22. Sağlık bildirisi:Sağlık sigortası ABD ve Kanada'da kalınan sürece yaptırılmak zorundadır. Ayrılmadan önce okul tarafından önerilen sigortayı yada başka bir sigortayı satın almak zorunludur. Her hangi bir acil sağlık probleminde herhangi bir lisanslı hastane veya doktorun tedaviye başlamasına ve bilahare öğrencinin kendi parasıyla kendi ülkesinde tedavi devamı için teşhis veya sigorta nedeniyle tıbbi bilgilerinin verilmesine izin vermelidir. Bu durumumda ALES'e hiçbir sorumluluk yüklemeyeceğini ve herşeyin kendi sorumluluğunda olduğunu kabul etmektedir. Bu bildirilerin ABD ve Kanada hükümeti tarafından da talep edildiğini ve başvurusunun kayıt yaptımak istediği okul tarafından kanunen geçerli olacağını da bilmelidir.

23. Ücretler: Okulların fiyat listesinde ve öğrenciye gönderilen faturalardaki ücretler geçerlidir. ALES okulların fiyat değişikliklerinden sorumlu değildir.

24. Program değişiklikleri: Okullar başlangıç tarihlerini ve kurs programlarını değiştirme hakkına sahiptir.

 Genel koşullar bölümünü okudum ve kabul ediyorum; iptaller, sigortalar ve bu sayfadaki finans ve sağlık bilgisi dahil. Yabancı bir ülkede eğitim görürken tüm maddi sorumluluğu aldığımı ve yukarıda belirttiğim bilgilerin doğru olduğunu kabul ediyorum. *
Detaylı Okul Arama
Paylaştığınız için teşekkürler...
English